almanyada-universite

Almanya Üniversite Eğitimi

Almanya; yurtdışı üniversite eğitimi olarak en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Çünkü Almanya, birçok yurtdışı üniversite eğitimi veren ülkenin ücretli eğitim vermesinin yanı sıra ücretsiz olarak eğitim vermektedir. Almanya da ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Ancak Almanya da eğitim alabilmeniz için de belli şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Almanya da bir üniversite de eğitim görebilmeniz için Türkiye de YÖK’e bağlı olan bir üniversiteye ÖSYM sınavları sonuçlarına göre yerleşmiş olmanız gerekmektedir. ÖSYM sınavlarına girmemiş olan adaylar Almanya da eğitim görme imkânını da elde edememektedir.

Türkiye’de bir üniversite kazanmış olan öğrenciler kazandıkları bölümü Almanya da okuyabilirler. Ancak Almanya’da bu bölümü okuyabilmek için öncelikle dil seviyelerinin yeterli düzeye gelmesi gerekmektedir. Eğer ki dil seviyeniz yeterli düzeyde değilse öncelikle hazırlık eğitimine tabi tutulursunuz. Hazırlık eğitiminde dil seviyenizi ilerleterek, lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

Ancak bazı bölümler için Türkiye de kazanılıp, Almanya da her hangi bir üniversitede öğrenim görmek mümkün olmamaktadır. Bazı durumlarda okulun başarı sıralamasını, kazanılan bölümün başarı sıralamasına ve öğrencinin diploma not ortalamasına da bakılmaktadır.

Almanya Üniversite Eğitimi Avantajları

Almanya üniversite eğitimi almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Türkiye de bir bölüm kazanıp, başvuru yaparak bu bölümü Almanya da okumanızın size birçok katkısı olacaktır. İşte, Almanya Üniversite eğitimi almanın avantajları;
Prestijli Eğitim: Almanya da üniversite eğitimi alarak prestij sahibi olabilir ve aldığınız eğitim sonrasında saygı duyulan bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Ekonomik Eğitim: Yurtdışı üniversite eğitimleri genel olarak çok yüksek ücretli olurken, Almanya üniversite eğitimi gayet uygun olar bir eğitimdir. Almanya üniversite eğitiminde okullar için ekstra ücret ödenmemektedir. Ancak ülkemizde de olduğu gibi harç ücretleri ödenmektedir. Almanya ekonomik eğitim için bir kapı aralamaktadır. Almanya harç ücreti bölüme göre değişkenlik gösterse de, dönemlik ortalama 350 Euro ile 500 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Kabul Süresi: Almanya üniversitelerine kabul süreleri de kısa olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Avustralya, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde yurtdışı eğitimi alınmak istendiğinde başvuruların değerlendirilmesi ortalama olarak 1 yıl almakta ve öğrencinin 1 yıl kadar zaman kaybı yaşamasına sebep olmaktadır. Ancak Almanya üniversite eğitimi başvurularının sonuçlanması kısa sürmekte ve zaman almamaktadır. Doğal olarak öğrenci de yıl kaybı yaşamamaktadır.

Başvuru Kolaylıkları: Bazı ülkelerde üniversite eğitimine başvurmak için çok ağır koşulları yerine getiriyor olmak gerekmektedir. Ancak Almanya ülkemiz öğrencilerine kapısını ardına kadar açmıştır. Ülkemiz eğitim sistemine uygun başvuru koşulları ileten Almanya üniversite eğitimi almak için YÖK’e kayıtlı olan üniversitelerde her hangi bir bölümü kazanmış olmak yeterli olmaktadır. Kazanılan olan üniversitenin Almanya da okunması için başvuru yapmak yeterlidir.

Kısa Süreli Eğitim: Ülkemizde lisans eğitimi dört yıl, master eğitimi de aynı şekilde 4 yıl sürmektedir. Ancak Almanya daha kısa süreli eğitim tanıyarak öğrencinin zaman kaybı yaşamasını engellemektedir. Lisans eğitimi süresi 3 yıl olurken, master eğitimi de 2 yıl sürmektedir.

http://www.yurtdisiegitimevi.com/wp-content/uploads/2016/10/almanyada-universite-egitimi.pnghttp://www.yurtdisiegitimevi.com/wp-content/uploads/2016/10/almanyada-universite-egitimi-150x150.pngadminYurtdışında ÜniversiteAlmanyaAlmanya Üniversite Eğitimi Almanya; yurtdışı üniversite eğitimi olarak en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Çünkü Almanya, birçok yurtdışı üniversite eğitimi veren ülkenin ücretli eğitim vermesinin yanı sıra ücretsiz olarak eğitim vermektedir. Almanya da ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Ancak Almanya da eğitim alabilmeniz için de belli şartları yerine getirmiş olmanız...Yurtdışı Eğitim