kanada-universite-egitimi

Kanada Üniversite Eğitimi
Kanada üniversite eğitimi için en sık tercih edilen ülkeler arasında yerini alıyor. Resmi dili İngilizce olan Kanada derslerde İngilizce olarak verilmektedir. Bunun için Kanada’da üniversite eğitiminin alınabilmesi için iyi düzeyde İngilizce biliyor olmak gerekmektedir. Eğer ki İngilizceniz iyi düzeydeyse ve diğer şartları da yerine getiriyorsanız Kanada da üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Kanada iyi düzeyde eğitim veren ülkeler arasında yerini almaktadır. Bazı ülkelerde iyi okul, kötü okul şeklinde sınıflandırma yapılırken, kanada için böyle bir tespit yapmak söz konusu değildir. Çünkü Kanada tüm üniversiteleri denetime tabi ve devlet kontrolündedir. Bu sebeple eğitimde aksaklıklar, eğitim kalitesiz olması mümkün değildir.

Neden Kanada Üniversite Eğitimi?
Kanada çok uluslu yapıya sahip olan bir ülkedir. Bunun içinde bünyesinde birçok farklı ulusu barındırmaktadır. Farklı ulusların kültürlerine ve dillerine aşina olma imkânı sağlayabileceğiniz Kanada, kültür gelişimi ve dil gelişimi için mükemmel bir seçenektir.

Kanada resmi dili her ne kadar İngilizce olursa olsun, İngilizcenin dışında ülkede çok uluslu yapısından dolayı vatandaşı genel olarak çift dil bilmektedir. Bunun içinde farklı dillerle tanışma imkânı yakalarsınız.
Kanada’nın tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de Kanada’nın ekonomik bir ülke olmasıdır. Amerika gelişmişlik düzeyi fazladır. Ancak hayatta o kadar pahalıdır. İngiltere, İngilizcenin ana vatanı olduğu için öğrenciler tarafından tercih sebebi olmaktadır. Ancak İngiltere’de de hayat oldukça pahalıdır. Bunun için Kanada öğrencilerin hem sosyal hayatı, kişisel gelişimi hem de dil gelişimleri için çok iyi bir seçenek olurken, ekonomik de bir seçenektir.

Kanada Lisans Eğitimi
Kanada da lisans eğitimi almak için Türkiye’de yapılan sınavlara girme koşulunuz bulunmamaktadır. Kanada lisans eğitimi için İngilizcenizin iyi seviyede olması yeterli olmaktadır. Eğer ki İngilizceniz yeterli düzeyde değilse öncelikle hazırlık eğitimine tabi tutulacaksınız. Bu sayede İngilizcenizi geliştirecek ve lisans eğitimine hazırlıklı hale geleceksiniz.

Kanada lisans eğitimi aldıktan sonra, aldığınız diplomanın Türkiye’de de kullanılabilmesi için diplomanın Türkiye’ye denk olması gerekmektedir. Bunun için aranan koşul üniversitenin başarı sıralamasının ilk 500 içinde olmasıdır. Eğer ki mezun olduğunuz üniversite başarı sırasına göre ilk 500 içindeyse aldığınız diplomada Türkiye’de kullanılacak denkliğe sahip olmaktadır. Ancak ilk 500 içinde değilse diplomanız ilk 500 içinde kullanılacak denkliğe de sahip olamayacaktır.

Kanada’da Öğrencilere Çalışma İmkânı
Kanada birçok ülkenin aksine öğrencilere çalışma izni de vermektedir. Öğrencilere çalışma izni verdiğinden dolayı yine tercih sebebi olmaktadır. Hem ekonomik okulları hem de çalışma izni vermesi sayesinde Kanada ekonomik açıdan en avantajlı ülke olmayı başarmaktadır. Kanada öğrencilere okul dönemi içinde haftada maksimum 20 saat kadar çalışmaya izin verirken, okul dönemi dışında tam zamanlı çalışma izni vermektedir.
Bu sayede öğrenciler kendi konaklama ihtiyaçlarını ve cep harçlıklarını çıkarabilmektedir. Bu sayede maddi sıkıntıda çekmeyeceklerdir.

Vatandaşlık İmkânı
Kanada diğer ülkelerin aksine öğrenimin tamamlanması ile vatandaşlık hakkı da tanımaktadır. Eğer ki Kanada da üniversite eğitimi almışsanız ve Kanada üniversite diplomasına sahipseniz, iyi düzeyde de İngilizce biliyorsanız, Kanada’nın size vatandaşlık vermemesi için hiçbir sebebi bulunmamaktadır.

http://www.yurtdisiegitimevi.com/wp-content/uploads/2016/10/kanada-universite-egitimi.pnghttp://www.yurtdisiegitimevi.com/wp-content/uploads/2016/10/kanada-universite-egitimi-150x150.pngadminYurtdışında ÜniversitekanadaKanada Üniversite Eğitimi Kanada üniversite eğitimi için en sık tercih edilen ülkeler arasında yerini alıyor. Resmi dili İngilizce olan Kanada derslerde İngilizce olarak verilmektedir. Bunun için Kanada’da üniversite eğitiminin alınabilmesi için iyi düzeyde İngilizce biliyor olmak gerekmektedir. Eğer ki İngilizceniz iyi düzeydeyse ve diğer şartları da yerine getiriyorsanız Kanada da...Yurtdışı Eğitim